Що таке Slow-food?


Всі ми знаємо, рідко коли щось модне буває водночас і корисним. Але це - щось інше. Це повна протилежність фастфуду. Slow-food -- це повернення до культури харчування, до її витоків. Це означає, що їжу потрібно вживати з задоволенням, не відволікаючись на невідкладні справи, дзвінки, перегляд телепередач.

Тут панує принцип: головне - не кількість, а якість того, що ти з'їв. Особливо тішить те, що ця концепція передбачає правильний підхід до підбору продуктів харчування - свіжі, без консервантів, екологічно та генетично чисті. Наприклад, замість порції картоплі-фрі або замість напівфабрикату в дусі «розігрій і їж» або «розбавити водою і випий» краще з'їсти невелику кількість сиру з пліснявою і кілька яблук.

Slow-food - Їжа не тільки заради їжі або тільки задоволення фізіологічних потреб, а заради задоволення. Це також повна відмова від вживання генетично модифікованих продуктів. І завдяки старанням «Грінпісу» та утворення Slow-food, організованого в Італії, виробники ГМО зобов'язані робити позначку про них на упаковці. Це ще й відродження вживання в їжу національних страв.

А починалося все так. У 1989 році в центрі Риму, в історичному будинку, повинен був відкритися «Макдональдс» ... Тоді горді римляни збунтувалися і організували акцію протесту. Італійський журналіст Карло Петрина вирішив цю ідею розвинути далі і об'єднати гурманів, противників фастфуду і любителів домашньої їжі. Символом ж ідеї став равлик - «повільний делікатес».

Концепція Slow-food багатьом людям, і не тільки в Італії, припала до душі: натуральні продукти, приготовані максимально простими способами, відсутність штучних смакових, стабілізуючих добавок - те, що доктор прописав!

 
І взагалі, виявляється, і «повільну їжу» можна готувати досить швидко! Адже як б людина не поспішав на роботу, він все одно заварює собі каву, нарізає бутерброди і готує «швидку кашу». Якщо стати на п'ять хвилин раніше, то можна порадувати себе, наприклад, легким салатом, тостом з помідором, моцарелою і листком базиліка або кашею з декількох видів пластівців з горіхами та родзинками? А хто з нас пам'ятає таку давню традицію, як сімейні обіди? Саме за такими застіллями можна поговорити з домашніми по душах, вислухати один одного. Ніщо так більше не скріплює сім'ю і, відповідно, допомагає прийти до взаєморозуміння. А вечеря з коханим (-ій)? Легкі збудливі закуски, келих хорошого вина налаштовують на певний лад, дозволяють забути про буденну суєту і відновити пристрасть у відносинах.

Отже, давайте згадаємо мудрі слова про те, що є потрібно повільно, і їжу треба ретельно пережовувати. І чим ретельніше це робити, тим краще вона буде засвоюватися на кожному етапі травлення. А це означає, що наш шлунково-кишковий тракт буде працювати як точно налагоджений механізм, і нам будуть не страшні ніяка печія, тяжкість, здуття у животі та інші, настільки улюблені телевізійною рекламою проблеми. А чим повільніше ми будемо їсти, тим більше шансів залишимо нашому організму вчасно схаменутися і просигналізувати мозку про ситості, тобто повільніше їмо - менше переїдати. І в такому випадку в якості бонуса за наші старання отримуємо струнку фігуру!18 Листопад 2008, 00:11 FacebookTwitter
Сподобалася стаття? Поділіться їй з друзями
Відгуки
Написати коментар
capcha
Написати