Вирішила схуднути? Попрацюй над помилками!


Ну і що, якщо раніше ви багато разів пробували схуднути і у вас нічого не виходило? Звідки ви знаєте, може бути ви помилялися? Все що від вас тепер потрібно, це точні знання, впевненість в успіху і діяльний настрій. Але спочатку ... Знайдіть і усвідомте свої помилки!

Слід худнути в будь-якому випадку, якщо вага відрізняється від ідеального

Це не зовсім так. З точки зору медицини зниження ваги показано, якщо є чітко пов'язане з надмірною вагою захворювання. Найчастіше це артеріальна гіпертонія, атеросклероз і / або цукровий діабет. Схуднення може бути бажано і в тих випадках, коли є всі підстави побоюватися розвитку цих захворювань (літній вік, виражене ожиріння, розподіл жиру за чоловічим типом). Якщо ж людина молодий, здоровий, має невеликий надлишок ваги, яка його влаштовує, то лікарі можуть і не наполягати на обов'язковому схуднення.

Вже якщо худнути, так худнути

Якщо надлишок ваги близько 20-30 кілограмів, то немає жодного сенсу у зниженні ваги тільки на 5-6 кілограмів
Це не так. З медичної точки зору дуже суттєвого поліпшення здоров'я можна досягти вже при зниженні маси тіла на 5-10% від вихідного рівня. На ділі найчастіше це і є ті самі 5-6 кілограмів.

Худеть безглуздо, тому що навіть схуднувши, все одно потім потолстеешь
Мова йде про відомого багатьом феномен надзвичайно високої рецідівіруемості надмірної ваги. Дійсно, якщо не вживати ніяких заходів, що захищають людини від повторного набору ваги, то відновлення вихідного ваги практично неминуче і настає в середньому через 6-12 місяців. Але, якщо робити, то кількість випадків успішного підтримки ваги значно зростає.

В усьому винна генетика. Якщо батьки мають ожиріння, то набір ваги практично неминучий
Дійсно, така людина як мінімум схильний до повноти. Набір зайвих кілограмів у нього більш ймовірний, ніж у середньому. Але якщо людина буде дотримуватися так званий режим нежірогенного харчування, набору ваги у нього може і не бути, наскільки сильно він би не був схильний до повноти. І навпаки, якщо харчування даного людини дуже жірогенно, він може одужувати навіть не маючи до повноти ніякої схильності.

Люди товстіють тому, що багато їдять
Це не так. Спеціальними дослідженнями встановлено, що більшість повних людей їдять в середньому менше, або принаймні не більше, ніж більшість худих.

Всьому виною те, що повні люди ставляться до їжі, як до алкоголік до горілки. Вони об'їдаються і тоді, коли їм уже не треба. По суті повних людей треба лікувати точно так само як алкоголіків і наркоманів
Не зважаючи на популярність подібного роду ідей, тут є кілька невідповідностей. Продукти харчування, на відміну від наркотиків або горілки, є сукупністю незамінних для обміну речовин факторів. Без їжі організм довго жити не може. Відмова від їжі приносить людині абсолютно закономірні страждання. Проблема в Киеве, швидше за в іншому. Намагаючись знову і знову скоротити своє харчування і кожного разу зриваючись, повні люди починають боятися їжу і боятися себе. Розвивається так званий харчової невроз. Вихід? По-перше заспокоїтися, по-друге, усвідомити, що до необхідної перебудови харчування треба підходити розумно. Тому, не треба призначати собі дієту, яку не може витримати ніхто. Якщо звичайно ви прагнете схуднути, а не підготуватися розвідником в одну з африканських країн. По-третє, є дуже великий клас так званих нежірогенних продуктів, які можна їсти скільки душі завгодно без ризику видужати. До нежірогенним між іншим, відносяться хліб, макарони й крупи, а так само нежирні м'ясо, риба і кисломолочні продукти.

Чим більш нестерпна дієта в Киеве, тим більше вона ефективна
Це досить поширена помилка. Дійсно, призначаючи собі дієту, ми в першу чергу орієнтуємося на те, скільки душевних сил вона у нас віднімає. І вважаємо, що чим більше, тим краще. Однак, це не правильно - про ефективність дієти можна говорити тільки в тому випадку, якщо її можуть виносити більшість пацієнтів. Калорійність харчування та його ситність, це не зовсім одне й те саме. Бувають не дуже калорійні, але досить ситні режими і, навпаки, неситний напівголодний режим може виявитися досить калорійним.

 
Нарешті, організм має здатність зменшувати витрати енергії у відповідь на зменшення споживання калорій. Виходить, що часто болісні дієтичні режими не приносять належного результату.

Походить заважає відсутність сили волі
Це не так. Більшість повних людей мають досвід голодування до доби і більше. Рідко хто з худих може похвалитися тим, що голодував більше доби.

Метод схуднення тим краще, чим більша кількість кілограмів вдається скинути за меншу кількість часу
Це не так. Якщо людина скидає більше 3 кг на місяць, значить поряд з жиром він втрачає неприпустимо багато Нежирові тканин - м'язи, печінка в Киеве, імунна система. Виняток становить перший місяць дієти, коли втрата ваги за рахунок виведення надлишкової води може бути дещо більшою. Говорити про ефективність методу схуднення безглуздо, не беручи до уваги його переносимість та безпеку.

Все зло в вечерях. Якщо б вдалося не їсти після 6 години вечора в Киеве, схуд б без жодних дієт
Ідея відмовитися від вечері у бажаючих схуднути дуже популярна. І тим не менше, ці заходи зазвичай не приносить бажаного ефекту. Біоритм людини побудований так, що в першу половину дня він легше витрачає енергію, а по друге легше накопичує. Спроби заборонити вечірній прийом їжі ведуть до непереборному голоду і до зривів. Вечеряти можна. Єдине, треба старатися, що б їжа ввечері була нежірогенной.

Від мучного і солодкого товстіють
Це зовсім не так. Існують численні дослідження, що показують, що якщо в їжі дуже мало жиру, людина як мінімум не виправляється при практично будь-якому споживанні мучного і солодкого. Висновок про принципову нежірогенності вуглеводів є центральним у сучасної дієтології. На основі високовуглеводної, але маложирна режимів харчування можна будувати ефективні і легко переносяться режими підтримки ваги.

Пісне масло однозначно корисно
Це не так. Рослинні олії, які ми в побуті називаємо «пісними», насправді містять близько 97-98% жиру. Це дуже жірогенние продукти. Хоча треба зауважити, що рослинні олії, на відміну від тваринних жирів, не прискорюють розвиток атеросклерозу.

Можна обійтися без дієти, якщо застосовувати спеціальний масаж, голкотерапія, або психотерапію
Однозначно доведено, що впевнене і прогнозоване зниження ваги у пацієнтів з ожирінням можна викликати лише за допомогою спеціально підібраного режиму харчування. Всі інші методи лікування в кращому разі або підсилюють ефективність дієти, або поліпшують її переносимість.

Фізичні навантаження однозначно сприяє зниженню ваги. Якщо робити вправи, то можна схуднути без жодних дієт
Це не так. Фізичні навантаження, які можуть виконувати більшість людей, що ведуть до зниження ваги тільки якщо пацієнт одночасно дотримується суворої дієти. Існують наукові дослідження, які показують, що неправильно підібрані навантаження ведуть швидше до набору ваги, ніж до його зниження.

Помірної їжі цілком достатньо, щоб не поправлятися
Це не так. Як було встановлено в спеціальних дослідженнях, підвищення ваги може спостерігатися і при помірному харчуванні, якщо частка жиру в ньому перевищує 50% від сумарної калорійності. Взагалі, якщо ви помітили, збільшення жирності харчування не додає йому ситності. Здається, що їм помірно, навіть голодновато, а вага зростає.

Застосування сечогінних і проносних прискорюють процес схуднення
Це не так. Дані кошти лише стимулюють виведення води і жодним чином не сприяють більш інтенсивного витрачання жиру. Важливо пам'ятати, що застосування сечогінних і проносних засобів без належних на те підстав дуже шкідливо для організму.

Успіх у зниженні ваги можливий тільки якщо людина правильно розуміє ситуацію, здійснює адекватні зусилля, підпорядковуючи своє харчування і спосіб життя наміченої мети і якщо він досить послідовний.18 Листопад 2008, 00:11 FacebookTwitter
Сподобалася стаття? Поділіться їй з друзями
    Відгуки
    Написати коментар
    capcha
    Написати